Убийствена нощ в НБА

Тази нощ в НБА имаше едва два мача, но и двата бяха решени буквално в последните секунди в един от най-драматичните кръгове до момента.

В Голдън Стейт Уориърс направиха невъзможното, за да стигнат до успех със 116:115 срещу Оклахома Сити Тъндър, като Андре Игуадала вкара решаващият кош със сирената.

През първото полувреме зрителите в "Оръкал Арена" видяха невероятно атрактивна игра, а двата отбора отбелязаха общо 15 тройки. Равностойната игра очаквано доведе до равенство на полувремето при зашеметяващите 62:62.

Нивото на игра не спадна и след почивката, а силна поредица от 11:4 за домакините позволи на Къри и компания да поемат водачеството при 93:82 1:10 преди края на третата част, а 7:15 преди края на мача - 106:92. От там нататък обаче Сефалоша и Ибака върнаха "гръмотевиците" в мача и последните секунди бяха изключителни.

4 секунди преди края Дюрант намери Уестбруук, който вкара изключителна тройка на 10 метра от коша и даде аванс на Оклахома при 114:115 - таймаут за Голдън Стейт при оставащи 2.3 секунди.

Тристън Томпсън вкара топката отстрани и след добро движение в атака Игуодала успя да се освободи от Реджи Джаксън и Кевин Дюрант, а от ъгъла успя да вкара със сирената - 116:115 и уникална победа за домакините.

Дюрант имаше лош ден в стелбата (5-13), но завърши с 20 точки, 8 асистенции и 7 борби. Ръсел Уестбруук беше най-резултатен в срещата с 31 точки, а към тях добави 9 борби и 5 асистенции. Дабъл-дабъл записа Ибака - 27 точки и 13 борби.

За победителите героят Игуодала се отчете с 14 точки и 9 асистенции, а с по 27 и 22 се отчетоха съответно Къри и Клей Томпсън.

В другата среща Ню Йорк Никс допусна загуба у дома от Хюстън Рокетс със 109:106. В края на мача тройка на Кармело Антъни, която изравняваше резултата не беше зачетена, като той вкара и двата фаула - 107:106, но Никс така и не успя да обърне в оставащите 5 секунди.

Звездата на Никс завърши с рекордните за сезона 45 точки, но и това не помогна на домакините. Хардън се отчете с 36 точки и 9 борби. Лин отново беше силен от пейката и финишира с 21. Хауърд пък имаше тежка вечер и приключи срещата с едва 7 точки и цели 5 грешки.