Дунав допусна обрат на 2000 км от България

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 остана много близо до успеха срещу шампиона на Швеция на негова земя. "Сините феи" допуснаха драматичен обрат и отстъпиха на Норшьопинг Долфонс с 60:66 (23:10, 10:16, 14:15, 13:25) в местната зала "Стадиум Арена" в мач от Еврокъп.

Русенският отбор владееше инициативата и водеше в резултата почти през цялото време. Домакините направиха обрат в последните минути и дори разликата от 6 точки в тяхна полза бе най-голямата, която имаха за целия мач.

Двубоят започна с размяна на точки, а две минути след началото „делфините“ поведоха с 6:2. Последва забележителна русенска серия и 30 секунди преди края на първата част таблото показваше 23:8 в тяхна полза.

"Дунавки" понамалиха темпото през втората четвърт и шведският тим се възползва от това, доближавайки се само на 3 точки зад своите гости малко повече от 3 минути преди почивката за 24:27. На полувремето все пак момичетата на Георги Божков се оттеглиха с аванс от 7 точки за 33:26.

Преднината на русенския отбор продължи да варира, като през третата част тя бе между 3 и 9 точки до 47:41 в негова полза 10 минути преди края.

Последната четвърт започна със серия от 7:0 за домакините, с което те излязоха напред в резултата за първи път от 30 игрови минути. Дунав не се даде и постигна 5 безответни точки. Последваха нови обрати и равенства, а 37:22 минути от началния сигнал Зорница Костова вкара отблизо за 60:58 за "сините феи". През оставащите 2:38 минути до финалната сирена обаче кошът на Норшьопинг остана заключен и местният Долфинс надделя с крайното 66:60.

Шанте Еванс завърши със 17 точки и 8 борби за отбора от Русе. Капитанът на отбора Зорница Коства добави 12 точки, а Тия Люис остана с 9 точки и 9 борби.

За победителките най-добра бе бившата състезателка на Нефтохимик 2010 Фрида Айли с 18 точки и 6 асистенции.