Убедителни победи за Фиорентина и Удинезе

Фиорентина надви Дженоа с 5:2 в двубой от втория кръг на Серия А и събра пълен актив от шест точки след първите два кръга на италианския шампионат.

Двата тима си спретнаха истинско голово шоу на "Стадио Луиджи Ферарис", в което освен седемте попадения имаше много драма, две дузпи и червен картон за домакините.

Фиорентина изигра страхотно първо полувреме и набързо поведе с три безответни гола. В 10-та минута Алберо Акуилани засече с глава центриране от коренр на Борха Валеро и изведе тима си напред в резултата.

Само четири минути по-късно Марио Гомес свали с глава топката за Джузепе Роси в наказателното поле и той бе точен за 2:0.

В 41-та минута самият Гомес се възползва от подаване на Мануел Паскуал и отблизо направи резултата класически.

Десетина минути след подновяването на играта домакините успяха да върнат едно попадение чрез Алберто Джилардино. Само 60 секунди по-късно резултатът бе 4:1 за "виолетовите", след като Роси оползотвори подаване на Акуилани.

В 60-та минута "грифоните" получиха правото да изпълнят дузпа и Франческо Лоди бе точен, за да намали на 2:4.

В продължението на двубоя нервите на Марио Сампризи не издържаха и той бе изгонен от игра с втори жълт картон за грубо нарушение в наказателното поле. Зад топката застана новата звезда на флорентинци Марио Гомес, който оформи крайното 5:2.

Удинезе пък се отърси след отпадането от Лига Европа през седмицата и победи с 3:1 гостуващия Парма. Емануел Баду откри за фриуланите в 11-та минута, а в 72-та Тома Хьортю направи преднината на тима си солидна.

Гостите се върнаха в двубоя девет минути по-късно чрез ветерана Антонио Касано, но страстите в последните минути на срещата бяха охладени от Луис Муриел, който в 89-та минута сложи точка на спора след точно изпълнена дузпа.

Така Удинезе постигна първа победа, след като в първия кръг допусна поражение от Лацио и има актив от 3 точки. Парма остава с 1, спечелена от нулевото равенство с Киево.