Интер изнесе лекция на Катания и продължава непобеден в Серия А (ВИДЕО)

Интер постигна втора победа от началото на сезона в Серия А, след като надделя като гост на Катания с категоричното 3:0 и събра пълен актив от шест точки.

Играчите на Валтер Мадазри имаха проблеми само в първите 15-тина минути ит двубоя, но сетне поеха изцяло контрола над случващото се на терена и дори можеха да победят с по-изразителен резултат.

Попаденията за "нерадзурите" бяха дели на Родриго Паласио в 19-та минута, Юто Нагатомо в 57-та и Рики Алварес в 80-та минута. А във втора поредна среща Самир Ханданович и отбраната пред него не допуснаха попадение.

Така, въпреки че преди старта на сезона от Интер не поставиха високо цели през настоящата кампания, те са един от най-впечатляващо представящите се тимове в Серия А до този момент.

Катания пък остава без спечелена точка от началото на сезона и наставникът Роландо Маран има над какво да помисли в паузата за националните отбори.

Срещата започна по-добре за домакините и още в третата минута той пропусна да открие резултата в полза на Катания след асистенция на Панайотис Тахцидис. Последваха още няколко опасности пред вратата на Самир Ханданович, но отново Лето и Лукас Кастро пропуснаха да се разпишат.

След първоначалния натиск на Катания Интер овладя инициативата и в 19-та миута откри резултата. Джонатан направи хубав пробив отдясно, елиминира няколко бранители и пусна успоредно на голлинията към Родриго Паласио, който от няколко метра не се затрудни да се разпише за 1:0.

До края на полувремето Интер бе по-добрият тим и контролираше събитията на терена. Катания от своя страна направи няколко опита да върне попадението. Най-сериозният от тях бе удар от 30-тина метра на Тахцидис, който мина на сантиметри покрай вратата и излезе в аут.

Втората част започна с натиск на играчите на Валтер Мадзари, които опитаха да вкарат втори гол и да решат нещата в своя полза. В самото начало на втората част много активният през този мач Джонатан центрира хубава за Юто Нагатомо и той от непосредствена близост стреля с глава, но Мариано Андухар показа класа и с една ръка изби в корнер.

Стражът на Катания обаче бе безпомощен в 56-та минута. Комбинация между Джонатан и Паласио отдясно по атаката на Интер доведе до ново центриране в наказателното поле, където Нагатомо засече с глава и покачи на 2:0.

Домакините показаха желание да се върнат в срещата, но не и необходимата класа. В 72-та минута една лоша намеса на Ханданович позволи на Фабиан Монзон да се озове на отлична позоция, но той не успя да намери вратата.

Интер пък натискаше в опит да вкара трети гол и успя да го направи. В 79-та минута попадение на резервата Ишак Белфодил бе правилно отменено заради засада, но в 80-та минута Рикардо Алварес бе точен за 3:0.

Той направи впечатляващ пробив, като пробяга почти цялата половина на Катания, разминавайки трима бранители и елегантно плъзна топката покрай Андухар. Кълбото срещна лявата греда на стража на сицилианци и навести мрежата му за трети път.

До края Катания тотално свали гарда и Интер имаше няколко възможности да отбележи и четвърти гол, но в крайна сметка резултатът се запази.

Catania vs Inter Milan 0:3 GOALAS HIGHLIGHTSby footballdaily1