Убедителна победа на Питсбърг в НХЛ

снимка: АП

Питсбърг разби гостуващия Уинипег с 8:4 и се доближи само на точка от лидера в Източната конференция на Националната хокейна лига Ню Йорк Рейнджърс.

Джеймс Нийл реализира втория хеттрик в кариерата си, а Сидни Кросби се отличи с четири асистенции в първия си домакински мач от повече от три месеца. Евгени Малкин пък завърши с пет точки, след като отбеляза два гола и вече има 201 попадения в лигата, а добави и три асистенции. Така той увеличи аванса си на върха на реализаторите в НХЛ с 93 точки.

Тайлър Кенеди също вкара два пъти за Питсбърг, който записа 12-а победа в последните си 13 мача, в които няма загуба в редовното време. Брайън Литъл се разписа два пъти за гостите, които в средата на първата част имаха аванс от 2:1. Джим Слейтър и Тим Стейпълтън също се разписаха.

Лидерът в Югоизточната дивизия Флорида се наложи над домакина Филаделфия с 2:1 и записа пета поредна победа в лигата. Стивън Вайс и Шон Бергенхайм се разписаха за успеха, а вратарят Скот Клеменсън отрази 35 удара. Ерик Уелууд реализира за домакините. Флорида стигна до победата, въпреки че отправи само 13 удара към вратата на Иля Бризгалов в мача.

Иля Ковалчук отбеляза гол номер 400 в кариерата си в НХЛ и донесе победата на Ню Джърси с 1:0 над домакина Отава. Ковалчук има и 376 асистенции и в 771 мача в редовния сезон в лигата. Вратарят Йохан Хедберг направи 34 спасявания и записа четвърти "шътаут" за сезона. Чикаго записа четвърта поредна победа, след като разгроми домакина Кълъмбъс с 5:1. Партик Шарп се разписа два пъти, а Дънкан Кийт се отличи с четири асистенции за успеха.

Андрю Шоу и Мариан Хоса добавиха по гол и асистенция, а Чикаго спечели всичките си шест срещи с Кълъмбъс през сезона при внушителната голова разлика от 31:10. Кори Крофърд вървеше към "шътаут" с 24 спасявания, но допусна попадение 7:29 минути преди края след добавка на Рик Неш.

Торонто допусна осмо поредно домакинско поражение след 2:5 от Ню Йорк Айлендърс. Мат Мълсън се разписа два пъти за гостите, а Пи Ей Паренто се отличи с гол и две асистенции, а Джон Таварес даде три асистенции за успеха. Канадците, които отправиха само 14 удара към вратата на Евгени Набоков в мача, вече изостават на 8 точки от място в плейофите, след като спечелиха едва 4 от последните си 21 мача в лигата.

Майк Рибейро даде три асистенции в редовното време, след което вкара при дузпите и донесе успеха на Далас над Финикс с 4:3. С победата тексасците излязоха еднолична на върха на Тихоокеанската дивизия.

Алеш Хемски вкара първия хеттрик в кариерата си при успеха на Едмънтън над домакина Нешвил с 6:3. Дарси Хордичук, Райън Джоунс и Сам Гание също се разписаха, а вратарят Деван Дубник направи впечатляващите 40 спасявания.

Дейвид Легуонд вкара два пъти за Нешвил, а Патрик Хорнквист се отличи с гол и асистенция. Дейвид Джоунс вкара 1:09 минута преди края на продължението и донесе победата на Колорадо над гостуващия Калгари с 2:1. Мат Стаян изведе канадците напред в първата третина, но малко по-късно Пол Щастни изравни.