Беломъжев с престижно 3-о място в последния кръг от СК по ски-ориентиране

снимка: SKI.BG

В шведския град Боден днес започна финалният кръг от Световната купа по ски-ориентиране. Станимир Беломъжев завърши на трето място в спринта при мъжете, изоставайки съответно на 12 и 10 секунди от представителите на домакините Ерик Рост и Петер Арнесон.

Станимир имаше възможност за още по-голям успех, след като на половината от трасето водеше с 5 и 11 секунди на Рост и Арнесон, но падане в последната част го отдалечи от лидерството.

В спринта участваха 38 състезатели, като в първата десетка попаднаха шестима представители на домакините, двама финландци и един руснак.

При жените, без българско участие, първа и втора станаха шведките Тове Александерсен и Жосефин Енгстрьом, а на трето място се класира рускинята Полина Малчикова, която изостана на 7 секунди от победителката.

На старт застанаха 32 участнички, като в топ 10 намериха място още представителки на Финландия, Норвегия и Швейцария. Утре Световната купа по ски ориентиране продължава със средна дистанция.