"Тъжният" Роналдо взриви Мадрид при уникален обрат срещу Сити на "Сантяго Бернабеу" (Видео и снимки)

Испанският шампион Реал Мадрид осъществи невероятен обрат срещу Манчестър Сити на старта на Шампионската лига, побеждавайки с 3:2 тази вечер на "Сантяго Бернабеу".

"Кралския клуб" губеше на два пъти, въпреки че през целия мач беше по-добър от своя съперник. Джеко даде аванс на „гражданите" в 68-ата минута, като Марсело успя да изравни малко по-късно. В 85-ата минута Коларов отбеляза гол от 30 метра и всичко изглеждаше загубено за домакините.

Резервата Бензема обаче в 87-ата минута възстанови равенството с чудесно премерен удар, а "тъжният" Кристиано Роналдо вдигна победоносно ръце, носейки победата на своя тим секунди преди края на двубоя.

По този начин Реал поведе в класирането в група D на Шампионската лига, като Борсуия също има актив от 3 точки. На последните две позиции са Аякс и Сити с нито една точка.

Реал Мадрид започна срещата много по-добре, въпреки че привидно Моу беше избрал дефанзивна стратегия. Още в 8-ата минута Роналдо получи топката по лявото крило и проби към наказателното поле, където матира Компания, но от 8 метра не успя да преодолее Харт и топката излезе в корнер.

В 12-ата минута пък Ди Мария чудесно видя отново отляво Роналдо, който в типичен стил рязко смени посоката и моментално стреля от границата на наказателното поле. На пътя на топката застана Игуаин, който се опита да насочи топката в мрежата на Сити, но отново Харт се намеси блестящо.

Малко преди да бъде преполовено първото полувреме Ди Мария изведе Игуаин сам срещу вратаря, но той си поведе слабо топката и не успя да преодолее Харт. Той обаче задържа топката, върна я назад към Роналдо и той мигновено стреля. Коженото кълбо рикошира в играч на Сити и попадна на крака на Кедира, който обаче от 3 метра прати топката високо над вратата - пореден пропуск на „белия балет".

Реал продължи с по-добрите си действия на терена, а единствената ситуация пред наказателното на Касияс дойде благодарение на Туре, който в 38-ата минута започна контраатака и подаде на Силва, който обаче се засуети и действията му бяха разгадани от Варан.

Минутка по-късно Ди Мария се отчете с поредния перфектен пас - той центрира в наказателното поле, където Компани и Харт се спогледаха, а между тях се промуши Игуаин, който с десния си крак засече топката на метър от голлинията, но я прати отново над вратата - пореден фрапантен пропуск и край на първата част.

Второто полувреме започна с нова обсада на вратата на Джо Харт а с поредица от пропуски се отчете Марсело, като негови два удара с левия крак профучаха на сантиметри от гредите на Сити, а Игуайн се отчете с пореден пропуск.

В 69-ата минута пък „гражданите" откраднаха топка пред собственото си наказателно поле и тя бе подадена на Яя Туре. Халфът напредна бързо напред и с фантастичен пас подаде към влезналия като резерва Джеко. Той остана сам срещу Касияс и успя да матира вратаря - 0:1 за гостите с първата им смислена атака.

Реал се хвърли във вихрени атаки, а на терена се появиха Йозил, Модрич и Бензема, който смени трагичния Игуайн. Въпреки това най-сериозното положение за гол отново беше пред вратата на Касияс, като Туре се озова сам в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда.

Натискът на "кралския клуб" пък се засилваше, а гол най-накрая падна в 76-ата минута. Марсело отново получи топката на лявото крило, но вместо да стреля, той предпочете да пробива към центъра. Бразилецът се озова на стрелкова позиция и с десния си крак отправи удар, който рикошира в играч на гостите и влезе неспасяемо под горната греда на Харт - 1:1.

В следващите минути белите се опитаха да отбележат нов гол, като Бензема и Модрич пробваха със силни удари от далеч, а почти всички футболисти на Манчини бяха дълбоко в собствената си половина. Въпреки това Реал не успяваше да стигне до гол, а до края на двубоя оставаха 5 минути.

Именно в този момент Александър Коларов смълча Бернабеу, след като центрира от 29 метра, никой не успя да играе с топката и изненада Икер Касияс - 1:2.

В 87-ата минута обаче резервата Бензема получи топката от Ди Мария, обърна се с лице към вратата и с невероятно точен удар в долния ляв ъгъл на Харт възстанови отново равенството.

В добавеното време пък Реал изпусна две възможности преди да удари моментът на Кристиано Роналдо. "Тъжният" футболист се подигра със Сабалета при аутлинията в наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и стреля силно, като топката мина между крака и ръката на Джо Харт и влетя в мрежата - Кристиано вдигна победоносно ръце, а Моуриньо не сдържа радостта си и се хвърли на терена, викайки с пълно гърло - Реал Мадрид спечели с 3:2 уникалната среща в Мадрид.