Турци накараха Байерн да се чувства гост в Мюнхен, но си изпатиха

Гласовити турци унижиха Байерн, като накараха баварската машина да се чувства като гост насред Мюнхен. Гастарбайтери от южната ни съседка освиркваха мощно домакините, когато владееха топката на "Алианц Арена". Всичко това се случи по време на двубоя от ШЛ между Байерн и Бешикташ.

За ужас на турските фенове обаче " супер орлите" от Истанбул бяха грубо приземени и загубиха с 0:5. За разхрома допринесе и съдията, който изгони хърватина Дамагой Вида още в 16-ата минута.

Двата отбора изиграха здраво първо полувреме, в което положенията се редуваха и пред двете врати. Ключовият момент настъпи четвърт час след началото, когато Вида спъна останалия сам срещу вратаря Левандовски и бе пратен преждевременно под душовете. В 43-ата минута Томас Мюлер се оказа най-съобразителен и от упор мушна топката под плонжа на турския страж.

Байерн включи на пета след почивката и изигра много силно второ полувреме. Коман удвои, Мюлер вкара втория си гол, а към края с две попадения избухна и обичайно заподозреният поляк Роберт Левандовски.

Така реваншът в Истанбул ще бъде протоколен и баварците ще могат да си направят туристическа обиколка до мегаполиса и междудругото да поритат на препълнен стадион.