Трули се оплака на стюардите

снимка: f1fanatic.co.uk

След като отпадна в днешната първа квалификационна сесия за утрешния старт за Гран При на Монако пилотът на Тойота Ярно Трули се оплака, че в най-добрата му обиколка е бил блокиран от един от болидите на Рено.

 

"Цял уикенд изпитваме затруднения. Не можахме да разгърнем потенциала си. Справих се много добре с последните завой на бързата си обиколка, в която поддържах страхотно темпо, но един от автомобилите на Рено ме блокира. Докладвах за това на стюардите и те ще прегледат случая", обясни опитният италианец.

 

Към края на Q1 Трули бе блокирн от Фернандо Алонсо, който бе на път към бокса, тъй като вече си бе осигурил участие в Q2.