Трудна победа за Германия на старта на квалификациите

Световните шампиони от Германия започнаха с победа 2:1 над Шотландия участието си в евроквалификациите.

Възпитаниците на Йоахим Льов не спечелиха убедително както се очакваше, като победата дойде трудно.

Двата гола за отбора отбеляза Томас Мюлер, докато за шотландците точен бе Икачи Ания.

Германия не беше толкова ефективна след спечелената Световна титла, а и само преди няколко дена допусна загуба с 2:4 от Аржентина в контрола.

В предни позижии за Бундестима стартираха Гьотце, Мюлер, Ройс и Шурле. Феновете на стадиона в Дортмунд очароваха всички на терена с мащабната си хореография, която изобразяваше звезда заради световната титла на германците.

Домакините стартираха много силно и Томас Мюлер пропусна сам срещу вратаря. Във втората си такава възможност обаче Мюлер бе точен за 1:0. Последва изчистване на защитник на Шотландия от голлинията след добавка на Шюрле.

Първата по-сериозна възможност за гостите бе през второто полувреме, когато Нейсмит стреля встрани от вратата след силен пробив.

Така се стигна до 66-та, когато след бърза контра Ания излезе сам срещу Нойер и изравни резултата. Само четири минути по-късно след центриране от корнер топката стигна до Мюлер, който беше безгрешен за 2:1

До края на мача Готце пропусна няколко шанса, а Ройс се контузи. В последната минута гредата спаси Мюлер от това да започне квалификациите с хеттрик.