Румъния изненада Гърция като гост

Отборът на Румъния започна по перфектен начин представянето си на квалификациите за Евро 2016 във Франция.

Северните ни съседи се справиха с Гърция като гости и победиха с 1:0. Това бе първи мач в група F на евроквалификациите. Единствният гол за гостите обеляза Чиприан Марика от дузпа в 10-та муинута на срещата.

Това бе своеобразен реванш за румънците, които преди около десет месеца отпаднаха в плейофите за Мондиал 2014 именно от гърците.

Дебютът на Клаудио Раниеро начело на Гърция обаче се оказа неуспешен. Гърците бяха нервни и допускаха грешки в защита.

Румънците имаха инициативата още в началните минути на мача и така се стигна до нарушението на Холебас в наказателното поле срещу Чипчиу от Стяуа (Букурещ).

Марика бе точен от бялата точка. Нападателят обаче бе изгонен за втори жълт картон в началото на втората част. До края на мача Гърция притежаваше топката, но не стигаше до хубави положения за гол, а и гредата помогна веднъж на румънците.