Трудна победа за Аренал, Жиру се превърна от грешник в герой (ВИДЕО)

Отборът на Арсенал постигна трудна домакинска победа с 3:1 над Съндърланд на "Емиратс" в среща от 15-я кръг на английската Висша лига.

С тази победа играчите на Арсен Венгер се настаниха на втората позиция, като се възползваха от загубата на Манчестър Сити и равенството на Манчестър Юнайтед. Към момента "артилеристите" са с актив от 30 точки. Днешният им опонент пък остава 17-ти с 12 пункта.

Срещата започна по-добре за домакините и след 30 минути те в крайна сметка поведоха в резултата. Точен за тима от Лондон бе Джоел Кембъл. Точно преди последния съдийски сигнал за край на първата част Оливие Жиру възстанови равенството след автогол.

През второто полувреме обаче френският нападател поправи грешката си. В 63-та минута той даде аванс на отбора си. В последната минута на срещата и Аарън Рамзи се разписа за 3:1, като по този начин подпечата успеха на Арсенал, който ги доближи само на две точки от лидера Лестър.