Реал Мадрид сгази Хетафе за едно полувреме (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна убедителна победа с 4:1 срещу Хетафе на "Сантяго Бернабеу" в мач от 14-я кръг на Примера Дивисион. Домакините реализираха и 4-те си попадения през първата част.

Бензема се разписа на два пъти във вратата на Гуайта, а по още едно попадение добавиха Бейл и Роналдо.

Алексис пък успя да отбележи почетното попадение за гостите 20 минути преди края на срещата.

"Белите" се изкачиха на втора позиция и са с точка пред Атлетико (Марид) и с три зад водача Барселона, но са и с мач повече.

Реал Мадрид поведе още в четвъртата минута. Лукас Васкес подаде към Пепе, който се бе озовал на десния фланг,a бранителят центрира към Карим Бензема, който реализира за 1:0.

Домакините бяха близо до ново попадение в 11-та минута. Гарет Бейл получи топката от Карим Бензема, след което намери Хамес Родригес на лявото крило, а колумбиецът центрира към френския нападател, чийто изстрел с глава бе отразен от Гуайта.

Пет минути по-късно "белите" стигнаха до второ попадение. Хамес Родригес центира към Гарет Бейл, който свали с глава за Карим Бензема и французина отбеляза второто си попадение в мача.

В 24-та минута отборът на Реал бе близо до трети гол. Гарет Бейл отправи опасен изстрел отдалече, но топката мина покрай гредата.

Десет минути по-късно Гарет Бейл отново получи пространство и стреля, но този път Гуайта успя да спаси.

В следващата атака на домакините резултатът бе покачен на 3:0. Хамес центрира отляво, Кристиано Роналдо свали с глава към Бейл, който увеличи преднината на своя тим.

В 38-та минута Роналдо също се разписа. "Белите" организираха бърза контраатака, в която Кроос пое топката, напредна и изведе Кристиано сам срещу вратаря, а португалската суперзвезда прати топката в мрежата на Гуайта за 4:0.

Хетафе успя да върне едно попадение в 70-та минута. Гостите достигнаха до корнер и след центрирането на Педро Леон, Алексис успя да засече топката и да я прати във вратата на Кейлор Навас.

Пет минути преди края Кроос също се опита да се отчете с гол. Немският полузащитник получи топката от Лукас Васкес на границата на наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Гуайта.

Към момента Реал Мадрид не играе най-добрия си футбол и има проблеми в испанската Ла Лига. Играчите на Рафаел Бенитес започнаха добре сезона, изкачиха се до първата позиция, но след това претърпяха две поредни загуби. Първо загубиха гостуването си на Севиля с 3:2, а след това бяха жестото шамаросани от Барселона на собствения си стадион с 0:4.

За сега "белия балет" е на третата позиция с 27 точки, на 6 от лидера Барселона и на две от втория Атлетико (Мадрид).

Хетафе пък се намира на 13-та позиция с 14 пункта.

"Белия балет" ще започне в състав Навас, Данило, Начо, Пепе, Васкес, Кроос, Модрич, Роналдо, Бейл, Родригес и Бензема.

За гостите ще излезнат на терена Гуайта, Суарес, Кала, Алексис, Лаго, Вандерсон, Ласен, Сарабиа, Родригес, Лафита и Васкес.