Трудна победа изкачи Атлетико начело на Примера

Атлетико Мадрид постигна трудна победа с 3:2 над Леванте на своя "Висенте Калдерон" и оглави класирането на Примера Дивисион.

Нови два гола на сметката си добави звездата на "дюшекчиите" Диего Коща, а Диего Годин допринесе с първото си попадение за сезона за крайния резултат. За гостите точни бяха Андреас Иваншиц и Педро Риос.

Така Атлетико събра актив от 46 точки, три повече от Барселона. Каталунците обаче играят своя последен мач преди празниците утре срещу Хетафе. Леванте остава 12-ти в шампионата на Испания с 20 пункта.

Двубоят тръгна лошо за домакините, които още във втората минута изоставаха в резултата, след като Николс Карабелас даде отличе пас на Иваншиц и той отблизо откри резултата в полза на гостите.

Постепенно момчетата на Диего Симеоне се отърсиха от шока и в 30-та минута изравниха. Хуанфран проби отдясно и центрира в наказателното поле, където с глава Диего Годин направи 1:1.

В 47-та минута Диего Коща изведе тима си напред, след като овладя топката след пряк свободен удар и матира Кейлор Навас за 2:1. Леванте обаче не се предаде и след 10 минути резервата Педро Риос вкара уникален гол. Той направи страхотен рейд през цялата защита на Атлетико и хладнокръвно реализира останал очи в очи с Тибо Куртоа.

До края на срещата "дюшекчиите" упражниха солиден натиск, който даде резултат в 77-та минута. Тогава Хуанфран фаулира Рубен Гарсия в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Диего Коща бе безпогрешен за крайното 3:2.