Трилър между Дел Потро и Мъри за старт на купа Дейвис

снимка: sbnation.com

Хуан Мартин дел Потро победи Анди Мъри с 6:4, 5:7, 6:7 (5), 6:3, 6:4 и Аржентина поведе с 1:0 успеха срещу Великобритания в първия мач на сингъл от турнира по тенис за Купа Дейвис. Двубоят продължи повече от пет часа и прекъсна серията от 14 поредни победи но британеца за Купа Дейвис.

Аржентинецът взе реванш срещу Мъри за загубата на финала на олимпийския турнир по тенис в Рио де Жанейро през август.

Дел Потро постигна решителен пробив в седмия гейм на петия сет, за да се поздрави с ценния успех срещу шотландеца.

Аржентина играе своя 11-и полуфинал за Купа Дейвис през последните 15 години.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2009 година Хуан Мартин дел Потро, намиращ се на 54-о място в световната ранглиста, дълго време беше извън кортовете заради три операции на китката.

По-късно в петък Кайл Едмънд играе срещу Гуидо Пея във втория двубой на сингъл между Великобритания и Аржентина.

В другия полуфинал за Купа Дейвис, който се играе в Задар, резултатът между Франция и Хърватия е равен - 1:1. Първо Ришар Гаске надигра надигра представителя на домакините Борна Чорич с 6:2, 7:6 (5), 6:1, а след това Марин Чилич спечели трудно с 6:1, 7:6 (4), 2:6, 6:2 срещу Люка Пуий и изравни резултата.