Три от три за Байерн след бой над Майнц

Байерн Мюнхен продължава с перфектното си представяне в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като днес баварците завоюваха трети пореден успех от три изиграни срещи до момента.

Воденият от Юп Хайнкес състав се наложи с 3:1 над гостуващия Майнц 05, като точни за домакините бяха Марио Манджукич, Бастиян Швайнщайгер и Тони Кроос. Един гол за Майнц върна Адам Салай от дузпа през втората част, но в крайна сметка баварците удържаха успеха си, а в самия край и го утвърдиха.

Хърватският национал Марио Манджукич оглави атаката на домакините, като таранът бе активно подкрепян от Тони Кроос, Томас Мюлер и Джердан Шакири. В средата на терена започнаха Бастиян Швайнщайгер и Луис Густаво, докато най-скъпият футболист в историята на клуба Хави Мартинес отново започна от пейката. Испанецът все пак влезе в игра в 75', когато замени Шакири.

Двубоят на "Алианц Арена" започна вихрено за Байерн, като още до 13' резултатът вече бе 2:0 в полза на баварския гранд. Марио Манджукич реализира третия си гол в Бундеслигата след само две минути игра, възползвайки се от асистенция на Томас Мюлер.

В 13' Бастиян Швайнщайгер покачи на 2:0, като халфът оползотвори подаване на Бадщубер.

След почивката обаче Байерн трябваше да потрепери, защото футболистите на Юп Хайнкес така и не намериха мрежата за трети път до самия край на мача. Това обаче стори отборът на Майнц, който в 59' намали чрез точно изпълнена дузпа. Нарушение на Данте бе отбелязано от главния рефер, а унгарецът Адам Салай бе точен за 2:1.

Майнц обаче нямаше сили за изравнителен втори гол, а в последните минути Тони Кроос сложи точка на спора, бележейки за крайното 3:1 в полза на Байерн.

В крайна сметка Байерн не допусна загуба на точки, което и остави тима лидер във временното класиране с 9 пункта от 9 възможни. Майнц остава в долната половина на таблицата със само една спечелена точка до момента.