Ивелин Попов влезе от пейката при равенство със Спартак

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов влезе като резерва във втори пореден мач за своя Кубан Краснодар, който измъкна равенство 2:2 при домакинството на Спартак Москва в среща от 8-ия кръг на руската Висша лига.

След като стартира от пейката и при успеха с 2:1 над Динамо Москва, днес Попов отново не попадна сред стартовите единадесет на наставника Юрий Красножан. Българинът все пак се появи в игра в 61', когато при резултат 1:2 замени Александре Лоло.

Още в 14' резултатът на ст. "Кубан" бе открит, след като ирландският национал Ейдън МакГийди изведе Спартак напред. В 27' обаче равенството бе възстановено, а точен за 1:1 бе Артем Фидлер.

След почивката двата тима си размениха по още един гол, като отново Спартак излезе напред в 53'. Комбаров асистира на Еменике, който бе точен за 1:2.

Подобно на първото полувреме обаче, домакините от Кубан отново стигнаха до равенството. Арменският национал Арас Йозбилис вкара в 62', връщайки и второто попадение на московчани за 2:2. Минута преди това в игра влезе и Ивелин Попов, който отново не успя да открие головата си сметка във Висшата лига на Русия.

Така Кубан събра актив от 13 точки след първите 8 срещи, като тимът от Краснодар остава на 7-а позиция в таблицата. Спартак има същия актив от точки и продължава да е 6-и във временното класиране.