Три от три, но загуби за баскетболистите

Мъжкият национален отбор на България допусна трета поредна загуба в група "Б" на европейските квалификации по баскетбол.

Възпитаниците на Георги Младенов отстъпиха пред гостуващия тим на Израел с 84:100 точки, информира БТА.

Българите играха равностойно през първите осем минути на мача, след което гостите направиха серия от поредни атаки и поведоха със 7 точки след първата част - 29:22. Във вторите 10 минути баскетболистите от Израел излязоха напред в резултата с 40:27, а на почивката имаха аванс от 46:38.

Отборът на Израел реши мача след серия от 11:1 след подновяването на играта и поведе с 24 точки - 65:41 в 24-а минута. В последната част гостите имаха отново преднина от около 20 точки, а българите не успяха да направят нищо и логично загубиха.

За България най-резултатен беше Александър Везенков с 18 точки. 15 точки добави Христо Захариев, а с по 11 точки завършиха Станимир Маринов и Асен Великов. Николай Върбанов се отчете със 7 точки и 12 борби.

За Израел се отличиха Омри Каспи с 19 точки и Дор Фишър с 18 точки и 13 борби. В следващия си мач на 20-и август България гостува на Холаандия от 21.00 часа българско време.