Тренто срещу Модена в спор за Купата на Италия

снимка: trentinovolley.it

Тренто се класира на финала на турнира за Купата на Италия, след като надигра Перуджа с драматичното 3:2 (22:25, 28:26, 19:25, 25:14, 15:10) гейма в първия полуфинал, игран този следобед.

И двата отбора предложиха истинско удоволствие на зрителите в залата със силните си изяви. Двубоят беше много оспорван и изпълнен с множество обрати, напрежение и дори червен картон. В крайна сметка трентинци се поздравиха с крайния успех и си осигуриха място на финала.

Най-резултатен за Тренто стана Филипо Ланца, който наниза 19 пункта, а Матей Казийски се отчете с 15 точки (10 атаки, 4 аса и 1 блокада).

За Перуджа много силен мач направи сръбската звезда Александър Атанасийевич, който заби страхотните 24 пункта, но и те не се оказаха достатъчни, за да донесат победата на неговия тим.

В неделя е финалът между Тренто и Модена.

Волейболистите от Модена отстраниха шампиона Мачерата в много оспорван двубой, който в крайна сметка спечелиха с 3:2 (25:19, 23:25, 12:25, 25:23, 15:11) гейма във втория полуфинал на надпреварата.

Опонентите сътвориха доста интересен мач, в който няколко пъти си размениха ролите във водачеството. Резултатът на таблото пък справедливо отсъди по два гейма в актива на двата тима.

В решителния тайбрек обаче Модена пое инициативата още от самото начало и си подсигури комфортен аванс, посочва sportvox.net. От друга страна шампионите така и не успяха да намерят отговор, а възпитаниците на Анджело Лоринцети се поздравиха с крайния успех.

Топреализатор за ценния успех стана сръбският национал Неманя Петрич, който заби 20 пункта (17 атаки и 3 блокади), а Ървин Нгапет и Лука Ветори добавиха още по 17 и 15 точки.

За Мачерата най-резултатни бяха Бартош Курек и Джулио Саби с по 18 пункта.