Тренто си върна шампионската титла

снимка: trentinovolley.it

Отборът на Тренто стана за четвърти път шампион на Италия! Воденият от Радостин Стойчев отбор победи Пармареджо (Модена) във финал №4 с 3:0 (26:24, 25:20, 25:19) като гост и по този начин си осигури отличието.

В последните осем години трентинци са играли са седем от финалите и са спечелили 4 - 2008, 2011, 2013.

Първият гейм на срещата бе най-оспорван, играта вървеше равностойно почти до края на частта. След 20-та точка дойде мигът на гръцкия диагонал на гостите Митар Джурич, който с няколко важни отигравания помогна на тима си да затвори гейма при резултат 26:24.

През втората и третата част от мача играчите на Радостин Стойчев, предвождани от Матей Казийски, не оставиха никакви шансове на Модена и поддържаха разлика от 2-3 точки, като в края спокойно затваряха геймовете след 25:20 и 25:19.

Най-резултатен за новите шампиони стана българската звезда на Тренто Матей Казийски, който заби 13 точки (2 аса), а също толкова добави и Митар Джурич (2 блока).

За Модена Лука Ветори също направи 13 точки (1 ас). За MVP на финалния мач бе определен 18-годишният разпределител на шампионите Симоне Джианели, който е продукт на детско-юношеската школа на Тренто. Младият Джианели направи 7 точки (1 блок, 2 аса) и през цялото време идеално разпределяше топката.