Треньорът на Япония: Липсваше ни острота срещу Холандия

галерия:

снимка: Reuters

Националният селекционер на Япония Такеши Окада сподели първите си впечатления от първото поражение на азиатците на световните финали от Холандия с 0:1.

 

„Първоначалната ни цел бе да наблегнем на защитата, за да объркаме съперника си", заяви тактикът пред Reuters. "Изиграхме прилично първо полувреме, но бе ясно, че няма как да удържим отбор като Холандия с подобна тактика и безидейност в нападение. Казах на момчетата да покажат куража и агресията си на терена, но реакцията им бе малко закъсняла", съжали Окада.

 

Затворената игра на японците не постигна желания резултат и остави съдбата им за последната среща с Дания, която ще реши кои отбори от група Е ще продължат на 1/8-финалите на Мондиала.