Треньорът на Норвегия: Изключително постижение

снимка: Vidar Ruud / NTB Scanpix

Норвежците заслужиха победата си с 2:1 над България в мач от група "Н" на европейските квалификации по футбол, категоричен беше селекционерът на домакините Пер-Матияс Хьогмо след двубоя в Осло.

Той обясни, че вдъхновението на българите от попадението на Николай Бодуров е оставило много пространства в защитата на тима на Любослав Пенев, а норвежците са се възползвали със светкавичните си контраатаки през второто полувреме.

"Изиграхме много силно първо полувреме и контролирахме до голяма степен играта на терена, но получихме гол от корнер. Това даде увереност на българите и те излязоха по-силни през втората част, като в нейното начало владееха повече топката.

Ние обаче се приспособихме бързо и заиграхме на контраатаки, а в крайна сметка стигнахме заслужено и до победата. Днес допуснахме само едно положение пред вратата ни и създадохме четири.

Това е изключително добро постижение", каза Хьогмо след мача. "По време на предишните квалификации имахме много сериозни проблеми в защита и работихме именно върху това, защото знаехме колко големи ще бъдат отборите ни в цикъла за Евро 2016.

Мисля, че до голяма степен сме намерили отговор на трудните ситуации в нашата половина. Днес го доказахме", добави той, цитиран от БТА.