Този път Ибишевич не стигна за победа на Щутгарт

Нюрнберг стига до равенство 1:1 като гост на Щутгарт в дебюта на Хертян Вербеек на поста старши треньор на тима.

Точката остави "червения" тим в зоната на изпадащите след първия мач от десетия кръг на германското първенство по футбол, докато Щутгарт вече заема шестата позиция в класирането.

Кариерата на холандеца Вербеек в Бундеслигата тръгна по изключително лош начин, след като главният съдия на мача Гуидо Винкман отсъди дузпа в полза на Щутгарт още във втората минута след нелепо нарушение на Александру Максим.

Ведад Ибишевич вкара от бялата точка и даде аванс на домакините със своя седми гол за сезона, но американският бранител Тими Чандлър асистира на Йосип Дръмич за изравняването 1:1 само три минути по-късно.

"Започнахме мача лошо, но след това вкарахме красив гол и създадохме доста други положения. Доволен съм от равенството", каза Вербеек, който пое Нюрнберг във вторник от ръцете на уволнения Михаел Вайзингер, припомня БТА.