Райо нокаутиран от Валядолид

Валядолид спечели втора победа за сезона в испанското първенство по футбол, след като разгроми с 3:0 Райо Вайекано като гост в среща от десетия кръг на Примера дивисион.

Благодарение на това, воденият от Карлос Суреда тим се изкачи на 13-о място в класирането, докато Райо е 15-и.

Пресата от страна на гостите затрудняваше изключително много обърканите играчи на Райо Вайекано, а и нападателите на Валядолид имаха 100-процентова успеваемост пред съперниковата врата в петък вечер.

Головото шоу на "Вайекас" започна в 31-та минута с попадение на германеца Патрик Еберт, който се укроти топката след извеждащо подаване, финтира двама от защитниците на Райо и стреля точно в далечния ъгъл.

Нападателят Хави Гера се разписа за 2:0 само осем минути по-късно, когато изпревари отбраната на домакините. Даниел Ларсон, който замени Еберт на почивката, вкара третото попадение в 48-та минута, след като пресече слаб пас на Йохан Мохица и оформи крайното 3:0.

"Цяла седмица работихме усилено за тази победа, защото трите точки тук бяха много важни за нас. Надявам се успехът срещу Райо да бъде повратна точка за нашата кампания", каза Гера, който води в листата на реализаторите на Валядолид с пет попадения, посочва БТА.