Тойота с нов отговорник по двигателите

снимка: БГНЕС

Отговорникът за двигателите в тима на Тойота Лука Марморини напусна компанията, съобщиха от тима.

 

Тимът обяви днес: "Лука имаше огромен принос към тима на Тойота откакто започнахме проекта си във Формула 1, включително има и огромни заслуги за двигателя RVX-09 и системата за запазване на кинетичната енергия. Той обаче избра да напусне тима". От Тойота обявиха, че японеца Казуо Такеучи ще заеме мястото на италианеца.