Тотнъм съсипа Нюкясъл само за едно полувреме

Тотнъм разгроми Нюкясъл с 5:0 в очаквания с интерес вечерен сблъсък на „Уайт Харт Лейн", който далеч не представляваше дерби в челото на класирането.

Още до 6-ата минута „шпорите" вече имаха преднина от два гола, благодарение на попаденията на Беноа Асу-Екото и Луи Саха. Бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Евертън направи преднината на тима си класическа в 20-ата, а до края на първата част имаше време и за попадение на Нико Кранчар (34') - 4:0.

След почивката единствено Емануел Адебайор се разписа, за да фиксира крайното 5:0, с което той ознаменува отличната си игра за Тотнъм, след като асистира за предишните 4 гола.

Така Тотнъм вече има 53 точки и остава на 5 от Манчестър Юнайтед, който в момента е лидер, поне докато Манчестър Сити не изиграе своя двубой от 25-ия кръг. „Шпорите" обаче увеличиха аванса си пред 4-ия на 10 пункта, като в момента Арсенал и Челси имат равен актив.

Нюкясъл тотално се провали в двубоя и прекалено рано загуби всякакви шансове за спечелване на някакви позитиви. „Свраките" остават с 42 точки на шестата позиция в таблицата.

В 4-ата минута Адебайор направи хубаво двойно подаване с Гарет Бейл, което му позволи да се откъсне в наказателното поле на гостите. Последва отличен пас за нахлуващия Асу-Екото, за когото не бе проблем от близка дистанция да накаже Тим Крул - 1:0.

120 секунди по-късно отново тогоанският национал се пусна по фланга и безапелационно се справи с Фабрицио Колочини, преди да центрира към Саха. Някогашното острие на Юнайтед с прецизно воле с левия крак покачи аванса на домакините - 2:0.

В 20-ата минута Лука Модрич отново използва дясното крило на атаката, за да направи пробив и центрира в пеналтерията, където Адебайор предостави кълбото за Саха, който пък не сбърка от чиста позиция - 3:0.

В 34-ата Саха върна жеста към Адебайор и го намери около точката за изпълнение на дузпа, но Крул спаси първия удар на тогоанеца. Топката се върна в бившия нападател на Арсенал и Манчестър Сити, който бе повален на тревата, но все пак притичалият Кранчар успя да стреля, за да матира стража на Нюкясъл - 4:0.

В 64-ата минута сервирана топка в пеналтерията на гостите беше отклонена с глава от Саха към Адебайор, който със светкавично воле я оплете във вратата на „свраките" за пети път.