Милан обърна Удинезе и се върна начело в Серия А (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Италия Милан победи отбора на Удинезе с 2:1 дербито на 23-тия кръг на Серия А.

Срещата бе изключително интересна и драматична, като през второто полувреме „росонерите" успяха да направят пълен обрат, а зрителите на стадион „Фриули" станаха свидетели на една дозина голови положения.

Така след два мача без успех тима на Масимилиано Алегри успя да се върне на пътя на победата, докато Удинезе допуснаха втора поредна загуба.

Първото полувреме премина под диктовката на домакините. Още в 7-та минура Алмен Абди стреля с левия крак от разстояние, но топката профуча покрай вратата на Марко Амелия.

В 15-тата минута същото упражнение повтори и Мауриси Исла, но отново без успех.

Въпреки това инициативата на „фриуланите" даде резултат и след 19 минути игра резултатът бе открит от Антони Ди Натале.

Ветеранът в състава на Франческо Гуидолин получи подаване от Желсон Фернандес и с левия крак отбеляза 17-тия си гол в Серия А този сезон и общо 20-ти във всички турнири.

Милан се опита да отговори, но до края на полувремето така и не успя да намери пътя към вратата домакините.

Кларънс Зеедорф и Филип Мексес опитаха да затруднят Ханданович с далечни изстрели, но стражът на Удинезе бе на своето място.

В 35-тата минута „фриуланите" имаха отлична възможност да си осигурят комфортна преднина. Робиньо сгреши пред наказателното поле на домакините и им предостави възможност за бърза контраатака.

Маурисио Исла проби в наказателното поле на „росонерите" и пусна топката към Ди Натале, но от удобна позиция нападателят не успя да уцели противниковата врата.

Във продължението на първото полувреме Милан стигна до най-чистото си положение, след като Амброзини достави добра топка на Стефан Ел Шарауи в наказателното поле, младият футболист изпревари Ханданович, но изпрати топката над вратата.

След почивката Милан излезе коренно преобразен и натисна съперника си в търсене на бърз гол.

„Росонерите" създадоха няколко опасности, като най-доброто положение се откри пред Антонио Ночерино. След центриране на Робиньо топката рикушира в крак на футболист в бяло-черно и отиде на главата на Ночерино, но от близко разстояние той не успя да намери противниковата врата.

В 62-та минута домакините отново пропиляха добро положение за гол. Ди Натале напредна отляво и пусна топката към Пабло Армеро в наказателното поле, но колумбиецът бе изпреварен от Джамел Месба, който изби топката в ъглов удар.

Най-интересните събития на терена се разиграха в края на срещата.

Първо Удинезе имаха възможност да отбележат попадение, след като при атака на Милан Макси Лопес опита да си изпроси нарушение. Такова не бе отсъдено, а при последвалата контраатака за домакините Домици излезе сам срещу Амелия, но стражът на шампионите спаси в ъглов удар.

Последваха два корнера в полза на „фриуланите", които създадоха напрежение в наказателното поле на Милан, но след втория играчите на Масимилиано Алегри на свой ред организираха атака, която завърши с първото попадение на новото попълнение на „росонерите" Макси Лопес.

Интересните положение продължиха да се редуват пред двете врати и в 85-тата минута Макси Лопес намери в наказателното поле на Удинезе Стефан Ел Шарауи, който с елегантен удар не остави шансове на Самир Ханданович и Милан излезе напред в резултата.

Въпреки че остана без своя голмайстор Антонио Ди Натале, който бе заменен в 76-тата минута отборът на Франческо Гуидолин не се предаде до края на срещата и опита всичко, за да не изгуби срещата.

Футболистите на Милан обаче не изпуснаха контрола над ситуацията в последните минути и се поздравиха с победата.

Така „росонерите" се завърнаха на първото място в Серия А с актив от 47 точки. Ювентус е втори с две точки по-малко. Бианконерите обаче имат и два мача по-малко от своите конкуренти.

Удинезе остана на четвъртата позиция, на точка зад третия Лацио.