Тотнъм се утвърди в Топ 4 след лекция на Гарет Бейл (видео)

Тимът на Тотнъм се утвърди на третото място в английската Висша лига, след като снощи воденият от Хари Реднап отбор постигна победа с 2:0 при гостуването си на Норич. Срещата бе последна от 18-ия кръг на шампионата, като и двете попадения за Спърс бяха дело на уелската звезда Гарет Бейл.

По този начин Тотнъм вече разполага с 38 точки в своя актив, имайки 4 повече от четвъртия Челси. Градският съперник Арсенал е пети с 33 пункта, но с условието, че Тотнъм е и с мач по-малко от градските си съперници.

Първата част на "Кароу Роуд" не предложи попадения, като двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 0:0. Развръзката дойде след почивката, когато Гарет Бейл се оказа неудържим за отбраната на "канарите".

Уелската мълния откри след точно 55 минути игра, когато вратата на Норич бе разпечатана. Бейл получи подаване от Адебайор и от близка дистанция намери един от ъглите зад Джон Ръди, вкарвайки за 0:1.

Дванадесет минути по-късно последва и втори гол на сметката на Тотнъм, а негов автор отново бе Гарет Бейл. Попадението бе изцяло в стила на бързоногото крило, след като уелсецът демонстрира впечатляващата си бързина, надбяга отбраната на Норич и чукна топката покрай Ръди за крайното 0:2. Малко по-късно Бейл имаше шанса да реализира и хеттрик, но малко го раздели от трето попадение.