Суонси и КПР не се победиха в сблъсъка на новаците

снимка: sportinglife.com

Суонси защити репутацията си на един от най-силните домакини в Премиършип и не допусна да бъде победен от друг новак в елита - Куинс Парк Рейнджърс, след като двата тима завършиха 1:1 на негостоприемния стадион „Либърти".

В 14-ата минута Дани Греъм реализира страхотен гол, с който изведе уелския отбор напред в резултата. Гостите обаче се активизираха след почивката и заслужиха изравняването си, дошло в 58-ата минута чрез Джейми Маки.

Така Суонси се изравни с Фулъм на 13-ата позиция с 19 точки в актива си, докато Куинс Парк Рейнджърс има 17 пункта и се изкачва до 16-тото място.

Вратарят на уелския тим Мишел Ворм не можа да прибави още една суха мрежа към актива си, който остава най-големият в Премиършип - 8. Домакините пък инкасираха едва третото попадение в мрежата си на стадион „Либърти", но в същото време не подобриха значително показателя си при вкараните голове - 17.

Греъм с прекрасен удар от около 20 метра в 15-ата минута накара феновете на Суонси да станат на крака, след като откри резултата - 1:0. В 58-ата колективна грешка на отбраната на домакините позволи на Маки да се измъкне и да засече в мрежата топката след центриране в наказателното поле.

До края Мишел Ворм се отчете с добри спасявания, за да попречи на Куинс Парк Рейнджърс да поведе, а съдията Лий Робърт сгреши като не даде дузпа за Суонси в 73-ата минута за фаул срещу голмайстора Греъм.