Тотнъм приветства завръщането на Реднап с победа над Астън Вила

Отборът на Тотнъм продължи победната си серия в Премиършип и отбеляза завръщането на мениджъра Хари Реднап с успех с 2:0 над Астън Вила в последния мач от 12-тия кръг на шампионата.

„Шпорите" надиграха категорично Стилиян Петров и компания и единствено многото пропуски лишиха тима от по-категоричен резултат в снощния двубой. Иначе и двете попадения в срещата отбеляза Емануел Адебайор, точен на два пъти през първото полувреме.

Успехът бе своеобразен подарък за Реднап, който се завърна на кормилото на Тотнъм след претърпяната операция на сърцето. Освен ценния успех, новите три точки изкачиха „шпорите" в Топ 3 на временното класиране във Висшата лига, изпреварвайки отбори от ранга Челси, Ливърпул и Арсенал.

Българският национал Стилиян Перов изведе Вила с капитанската лента и остана на терена до последния съдийски сигнал, но самоотвержената му игра не бе достатъчна тимът му да бъде равностоен на снощния победител.

Срещата започна със сериозна доминация на Тотнъм и голът не закъсня. Попадението стана факт в 14-тата минута, когато лошо изчистено центриране от корнер бе отклонено към Адебайор, а голмайсторът не се поколеба и обстреля вратата на Шей Гивън с атрактивен ножичен удар. За тогоанеца бе още по-лесно да отбележи втория си гол към края на частта. Поредното неразбирателство в отбраната на Вила остави африканеца на празна врата и той необезпокоен покачи аванса на Тотнъм - 2:0 - резултат, който остана непроменен до последния съдийски сигнал заради многобройните пропуски на победителите след почивката.

Успехът изкачи селекцията на Хари Реднап до третото място в класирането на Висшата лига, заедно с тима на Нюкясъл. Астън Вила пък е далеч от челото със своите 15 точки, които отреждат на отбора 8 място в таблицата.