Малага победи Сантандер и го прати на дъното в Примера

Малага победи домакина Сантандер с 3:1 в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион и прати съперника си на дъното на класирането.

С успеха пък възпитаниците на Мануел Пелегрини събраха 20 точки и се изкачиха на пета позиция. Лидер е Реал Мадрид с 31 точки, пред Барселона с 28 и Валенсия с 24 точки.

Гостите имаха превъзходство още през първото полувреме, но откриха резултата едва в 48-ата минута, когато Франсиско "Иско" Аларкон се възползва от добро центриране в наказателното поле на Себастиан Фернандес. Бранителят на домакините Алваро Гонсалес си отбеляза автогол в средата по полувремето. Той засече с глава в собствената си врата центриране Йорис Матайсен и Малага поведе с 2:0.

Сантандер върна едно попадение в 70-ата минута. При контраатака Кристиан Стуани изведе Мануел Арана в чиста позиция и той не сгреши. Последваха по няколко изгодни положения и пред двете врати, а в 89-ата минута Фернандес реши всичко за гостите, след като засече подаване на Рууд ван Нистелрой.

Така Сантандер остана само с една победа от началото на сезона и падна на дъното на класирането с 9 точки, ифнормира БТА.