Тотнъм превзе Северен Лондон след обрат над Арсенал (ВИДЕО)

Новата голяма звезда на Тотнъм
снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Тотнъм спечели дербито на Северен Лондон, след като победи Арсенал на своя „Уайт Харт Лейн” в мач от 24-я кръг на английската Висша лига с 2:1, като първо Месут Йозил в 11-тата минута даде преднина на "артилеристите", но две попадения на Хари Кейн - в 56-тата и 86-тата минути доведоха мача до пълен обрат.

С тази победа „шпорите” събраха актив от 43 точки и се изкачиха до четвъртото място.

За „артилеристите”  това бе шеста загуба за сезона и за сега остават шести в калсирането.

Маурисио Почетино започна срещата с Лорис на вратата, а пред него действаха Вертонген, Роуз, Уолкър, Диер, Дембеле, Мейсън, Ериксен, Бенталеб, Ламела и Кейн.

Колегата му Арсен Венгер заложи на Оспина на вратата, Мертезакер, Монреал, Кошчелни, Белерин, Йозил, Касорла, Коклен, Рамзи, Уелбек, Жиру.

Първата част протече под натиска на Тотнъм, като „шпорите” владееха топката през огромна част от 45-тте минути, но с единствения точен удар през частта Месут Йозил изведе съотборниците си напред в резултата.

При поредната атака на домакините в 11-тата минута, топката им бе отнета и с няколко бързи паса тя стигна до Оливие Жиру, който изведе германския плеймейкър и той се разписа в трети пореден мач за „топчиите”.

До края на полувремето преобладаваха нарушенията и след 35-тата минута реферът Мартин Аткинсън показа три жълти картона.

Втората част започна с натиск на „шпорите” и след 11 минути игра голмайсторът на тима Хари Кейн изравни. Тотнъм получи правото да изпълни корнер, при последвалото центриране стражът на гостите Давид Оспина успя да изчисти топката веднъж от вратарското наказателно поле, но тя попадна на крака на Кейн, който от близко се разписа за 1:1.

След като изравниха резултата момчетата на Маурисио Почетино продължиха да атакуват и да търсят пълния обрат в срещата, но стражът на гостите Оспина се справяше успешно под рамките на вратата.

Натискът на домакините бе възнаграден в 86-тата минута, когато Кейн надскочи Лоран Кошчелни в наказателното поле и с глава даде преднина на тима си, отбелязвайки 22-я си гол за "шпорите" през сезона във всички турнири.

До края на мача последваха груби нраушения и накъсване на играта, като нито единия отбор не успя да стигне до чисто голово положение и дербито завърши при резултат 2:1.