Тотнъм напусна Лига Европа, ПАОК и Рубин продължават напред (видео)

Лондонският Тотнъм напусна Лига Европа още в груповата фаза на турнира, въпреки, че тази вечер "шпорите" разгромиха с 4:0 аутсайдера в група A Шамрок Роувърс. "Шпорите" изоставаха на три точки от втория в подреждането Рубин Казан, като имаха нужда от строго определена въртележка, за да се класират напред - разгромен успех над ирландците и задължително поражение на Рубин срещу гръцкия ПАОК.

Първата част бе изпълнена от страна на англичаните, но руският клуб извъртя 1:1 при гостуването си в Гърция, което и му позволи да продължи към 1/16-финалите в турнира.

Шамрок пък оправда статута си на боксова круша в тазгодишното издание на Лига Европа, след като ирландците вече губеха с 0:3 след полувреме игра. Стивън Пиенаар откри за Тотнъм в 29', а Таунсенд и Джърмейн Дефо вдъхнаха надежди на англичаните за класиране напред, бележейки до почивката.

През втората част головете във вратата на Шамрок спряха да валят, а Тотнъм съумя да отбележи четвърти такъв едва в заключителните минути, когато Хари Кейн оформи крайното 0:4. Всичко това обаче не се оказа достатъчно, защото Рубин не загуби срещата си в Гърция. Руснаците останаха с човек по-малко още в 13', когато Рижиков бе отстранен от игра. Това накара феновете на Тотнъм да се надяват, че Рубин ще загуби с разлика, което обаче не се случи. Виейриня изведе ПАОК напред след гол от дузпа в 16', ала до разгром не се стигна. За ПАОК това бе последно попадение в срещата, като Рубин възстанови равенството три минути след почивката, когато точен бе парагваецът Нелсон Валдес.

Така ПАОК завършва на първа позиция с актив от 12 точки, а Рубин остава втори с 11. Тотнъм се нарежда трети с точка по-малко, приключвайки с евроизявите си за тази година.