Станислав Манолев с 20 минути и гол за ПСВ (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев изигра 20 минути и отбеляза гол за своя ПСВ Айндховен, който победи с 2:1 румънския Рапид Букурещ в последния си мач от група C на Лига Европа. Сблъсъкът бе протоколен и за двата тима, след като "филипсите" вече си бяха гарантирали първото място, докато Рапид нямаше шансове да продължи напред.

Станислав Манолев остана на резервната скамейка на ПСВ, след като и наставникът на холандците Фред Рутен заяви преди двубoя, че българинът лекува травма в глезена. Бившият футболист на Литекс все пак се появи в игра двадесет минути преди края, заменяйки белгиеца Стефано Марзо.

Интересното е, че и двата гола за ПСВ паднаха скоро, след като Манолев се появи в игра. Българинът собственоръчно реализира първия в 75', едва минути след влизането си на терена, а Тим Матавз удвои четири минути по-късно. Крайното 2:1 бе оформено от Панку, който отбеляза последния за Рапид гол в Лига Европа за този сезон, разписвайки се в 90'.

В 75' българският национал получи подаване от Тойвонен и опита изстрел от далечна дистанция, който се оказа успешен. Манолев стреля силно по земя, а топката мина през ръцете на румънския страж, за да се озове в мрежата.

Така "филипсите" завършват кампанията си в груповата фаза с почти перфектен актив от 16 точки, докато втори остава полският Легия Варшава с 9 пункта. Днес поляците претърпяха поражение с 0:2 при визитата си на Апоел Тел Авив, но завършват с 2 точки повече от израелците.