Тотнъм изпрати успешно тежката 2013-та

Тотнъм загатна за излизане от кризата с изразителна победа 3:0 срещу гостуващия Стоук Сити в мача си от 19-ия кръг на английската Висша лига, с което изпрати подобаващо иначе тежката 2013-та година.

Роберто Солдадо отбеляза 4-ия си гол от дузпа и общо 5-ти от началото на кампанията в Премиършип в 37-ата минута, за да изведе „шпорите“ напред за радост на „Уайт Харт Лейн“. В 65-ата минута Муса Дембеле с фантастична самостоятелна акция и премерен изстрел от 20-ина метра покачи аванса на домакините.

4 по-късно пък Арън Ленън с прекрасен удар от воле в наказателното поле прекъсна головата си суша от 21 мача, за да направи резултата 3:0 в полза на Тотнъм и окончателно да елиминира интригата.

Така Тотнъм се доближи само на 3 точки от топ 4, въпреки че до момента сезонът за „шпорите“ бе изпълнене със сътресения – смяна на треньора Андре Вилаш-Боаш след срамните поражения 0:6 от Манчестър Сити и 0:5 от Ливърпул.

Лондончани имат 34 точки и изпреварват Нюкасъл на 7-ата позиция, като се изравняват по актив с Манчестър Юнайтед, който вчера спечели с 1:0 като гост на Норич. Стоук Сити остава на 12-та позиция с 21 пункта, колкото има и Суонси, който вчера направи равенство 1:1 като гост на Астън Вила.

Любопитното от мача е, че Роберто Солдадо асистира за 4-ти път за попадение на свой съотборник и в това отношение е номер 1 в тима на Тотнъм с два пъти повече голови подавания от който и да е друг играч.

Испанският нападател е реализирал от дузпа 4 от 5-те си гола във Висшата лига, но като цяло през сезона вече има 10 попадения на сметката си във всички турнири.