Тотнъм изхвърча от турнира за Купата на лигата

Тотнъм се превърна в поредната изненада от турнира за Купата на лигата, след като тази вечер на "Керъл Роуд" допусна изненадваща загуба от домакина Норич с 2:1, въпреки че поведе с 0:1.

През първото полувреме събитията се развиваха пред вратата на Бън, но възпитаниците на Вилаш-Боаш се отчетоха с много пропуски, като най-дейни в това бяха Демпси и Гарет Бейл, който не успяваха да преодолеят вратаря на домакините.

Втората част започна с три чудесни възможности за "шпорите", които отново пропуснаха, но в 65-ата минута Гарет Бейл направи марков пробив, премина през трима защитници и с хубав удар даде аванс на своя тим.

След гола обаче Тотнъм спря да играе и позволи на „канарчетата" да се установят в тяхната половина. Това се оказа пагобно за гостите, които в 83-ата минута капитулираха - след изпълнение на корнер топката не беше изчистена, стигна до Хоусън, чийто удар се удари във Вертонген и влетя във вратата на Лорис - 1:1.

Това обаче не беше всичко - само три минути по-късно Търнър стреля силно от пряк свободен удар, но Лорис спаси. До топката пръв стигна Джаксън, който хвърли в екстаз феновете на Норич - 2:1.

До края на срещата стана още по-интересно, след като в 88-ата минута Уокър беше повален в наказателното поле и съдията отсъди дузпа - ударът на Клинт Демпси обаче беше спасен от Бън. Малко преди края Доусън от два метра не успя да преодолее вратаря - 2:1 за Норич и Бън беше герой.