Тотнъм и Бешикташ с поглеждат към следващата фаза

Английският Тотнъм постигна втора победа в груповата фаза на Лига Европа след успех с 2:1 като гост на гръцкия Астерас Триполис.

Победата за лондончани дойде след два гола през първото полувреме, докато домакините върнаха едно попадение в последната минута на редовното време.

В другата среща от тази група Демба Ба донесе успеха на Бешикташ с 2:1 над тима на Партизан.

В класирането водят Тотнъм и Бешикташ имат по 8 точки, докато Астерас (4) и Партизан (1) заемат последните две места.

Тотнъм определено заложи на някои футболисти, които получават по-рядко шанс за изява във Висшата лига. Двубоят започна с много лежерно темпо и нищо интересно не се случваше до края на първата част.

В 35-та минута обаче Андрос Таунсенд ба фаулиран в наказателното поле и сам изпълни дузпата за 1:0. Само шест минути по-късно "шпорите" вкараха във втората си атака. Младокът Хари Кейн се разписа след центриране на Таунсенд.

Гостите се опитаха да реагират с няколко много добри атаки в началото на втората часто, но пропуски записаха Пара и Цоканис. В 66-та минута дори гърците стигнаха до греда.

Все пак домакините реализираха гол, който падна чак в последната минута на мача, когато Федерико Фазио фаулира Баралес и получи червен картон. Именно Баралес намали на 1:2, но домакините нямаха време за още един гол.

4123106

Демба Ба (на снимката) е големият герой за Бешикташ срещу Партизан. Той реализира първо в 57-та от дузпа , а пет минути по-късно се разписа от игра. Сърбите върнаха един гол дело на Саша Маркович.