Селтик без Сашо Тонев не успя да победи румънци в Лига Европа

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Селтик стигна само до равенство 1:1 като гост на румънския Астра в среща от група D на Лига Европа.

Българският национал Александър Тонев остана резерва в този мач като треньора не му даде шанс за изява.

Селтик може да съжалява за изпусната победа, която щеше да класира отбора в на 1/16 финалите, два кръга преди края на груповата фаза след като в другия мач от тази група Партизан бе унизен у дома с 1:5 от Залцбург.

Двубоят започна спокойно и нямаше опасности пред двете врати в началото на мача. Първият удар бе към вратата на румънския тим в 16-та минута, когато Лунг спаси хубав изстрел на Йохансен.

Домакините отвърнаха с опасно положение и удар на Еначе. В началните минути на мача имаше страхотна мъгла на стадиона като на моменти видимостта бе много малка.

Селтик започна по-често да поглежда към вратата на румънците и успя да открие след статично положение. В 36-та минута Мулгрю стреля в стената от пряк свободен удар, но Йохансен с истински снаряд при добавката не остави шансове на Лунг.

Постепенно Селтик задържаше още повече топката, а и мългата започна леко да се вдига. В последната минута страхотна атака на Селтик стигна до положение, но Уакасо стреля право във вратаря.

В началото на второто полувреме Селтик пропусна да поведе с два чисти гола след като удар на Сцепович мина встрани от вратата.

Румънците заиграха по-офанзивно и Пляцикос стреля опасно покрай страничната греда. В 79-та минута домакините стигнаха до така търсения гол.

След продължителна атака топката стигна вляво на атаката на тима, където Вилиам Аморим със страхотен удар от малъг ъгъл вкара топката във вратата.

Селтик можеше отново да излезе напред в резултата, но Грифитс направи непростим пропуск. Нападателят подмина вратаря Лунг, но стража се намеси перфектно при удара на шотландеца. В последната минута домакините останаха и с човек по-малко.

В другата среща от група F Залцбург постигна категорична победа като гост на Динамо (Загреб) след 4:1. Голмайсторът Джонатан Сориано откри в 40-та минута преди КЕвин КРампъл да покачи на 2:0 в 59-та минута. Партизан веднага върна едно по падение минута по-късно, но Сориано (64', 85') и Бруно (72') решиха всичко в този мач в полза на австрийците.