Тотнъм и Арсенал извъртяха 2:2 за Лестър (ВИДЕО)

Тотнъм и Арсенал завършиха 2:2 в горещото лондонско дерби на 29-ия кръг на английската Висша лига, състояло се на стадион "Уайт Харт Лейн". "Шпорите" имаха игрово предимство през първото полувреме, но бяха наказани при първата опасна атака на своя опонент малко преди паузата, когато Аарън Рамзи откри резултата с пета.

Това беше и първият точен удар на "артилеристите" в срещата. Десетина минути след паузата всичко за Арсенал започна да се обърква. Коклен си изкара глупав втори жълт картон и беше изгонен, а не след дълго Тотнъм сътвори пълен обрат в рамките на три минути.

Първо Тоби Алдервейрелд изравни отблизо, а Хари Кейн изведе своите напред в резултата след феноменално изпълнение по диагонала от дистанция. Подобно на представянето си през първата част, Арсенал вкара от нищото при първата си добра акция след паузата.

Алексис Санчес получи в пеналта от записалия втора асистенция Бейерин и разстреля Лорис.

Така Тотнъм пропусна възможността да излезе на върха в класирането, събирайки 55 точки. С две повече е лидерът Лестър, а третият Арсенал има 52 пункта на сметката си. Лестър обаче има и мач по-малко - гостуване на Уотфорд, така че "лисиците" могат да са най-щастливи от ремито в дербито на Лондон.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Първите 10 минути от дербито на Лондон бяха контролирани напълно от играчите на Тотнъм, които прекараха по-голямата част в половината на Арсенал. "Шпорите" дори стигнаха до два точни удара, но и в двата случая Давид Оспина не бе застрашен и спокойно улови.

В 25' Ерик Ламела отправи добър удар, но Давид Оспина показа добър рефлекс и изби.

И след като играчите на Арсен Венгер бяха подложени на натиск в продължение на 30', те в крайна сметка първи стигнаха до попадение. Аарън Рамзи пое след изпълнение на тъч и подхвана атака за своите. Комбинира с Дани Уелбек, който пък видя свободния от дясно Ектор Белерин. Крайният бранител можеше да стреля, но не се полакоми, а подаде идеално към Рамзи, който хладнокръвно с пета вкара за 1:0.

Второто полувреме започна с вихрени атаки и към двете врати. Треньорите все още не са извършили смени.

Тотнъм пробва да наложи натиск но в първите 10 минути на втората част той остава безплоден.

Преди мача

56-а минута - Червен картон за Коклен от Арсенал. Гостите ще доиграят срещата с човек по-малко.

60-а минута - Гооооол за Тотнъм - 1:1. Алдервейрелд изравни.

62-а минута - ГОООООООООЛ - Тотнъм обърна Арсенал с поадение на звездата си Хари Кейн. Голаджията взвири трибуните на "Уайт Харт Лейн" - 2:1 за домакините

76-а минута - ГООООООООООООООООЛ - 2:2. Алексис Санчев вкара и попари Тотнъм. Макар че са с човек по-малко "топчиите" израниха.

Докрая на срещата и двата тима имаха шансове, но те бяха пропилени.

От 14:45 часа на стадион "Уайт Харт Лейн" Тотнъм приема Арсенал в битката за Лондон. Двата тима се целят в титлата тази година, но все още изостават от лидера Лестър.

Домакините за момента заемат втората позиция с 54 точки, на три зад лидера Лестър. "Топчиите" пък са трети с 51 пункта.

И двата тима претърпяха поражение миналия кръг, като "шпорите" загубиха от Уест Хям, а играчите на Арсен Венгер бяха надиграни от Суонси.

Статистиката показва, че последната победа на Арсенал над днешния противник в английската Висша лига датира от преди две години, когато на 16.03 те печелят гостуването си с 1:0. От тогава в това съперничество са записани две равенства и една победа за Тотнъм.

Състави

Домакините ще започнат в състав: Лорис, Уолкър, Алдервейрелд, Вимер, Роуз, Дембеле, Дайър, Ериксен, Али, Ламела и Кейн.

За тима на Арсенал на терена ще излезнат Оспина, Белерин, Мертезакер, Габриел, Гибс, Коклен, Ел Нени, Рамзи, Йозил, Санчес и Уелбек.