Ман Сити се доближи до топ 3 (ВИДЕО)

Манчестър Сити спечели убедително домакинството си на Астън Вила с 4:0 и прекрати серията си от три загуби във Висшата лига. „Гражданите“ събраха 50 точки и се доближиха на само две от третия в класирането Арсенал, който е и с мач повече.

Яя Туре откри резултата в 48-ата минута след подаване на Давид Силва, а в 50-ата минута Серхио Агуеро се разписва за 2:0. Аржентинският нападател се разписа в 60-ата за 3:0, а Рахийм Стърлинг оформи крайния резултат в 66-ата.

Агуеро можеше да оформи хеттрика си в 73-та, когато получи шанс да изпълни дузпа, но не можа да преодолее вратаря от бялата точка. Сити се върна на победния път и запази шансове за директно класиране в Шампионска лига, като разликата с Арсенал е само 2 точки, а тази с Тотнъм и Лестър – съответно 5 и 7, но „гражданите“ са с мач по-малко.

Manchester City 4-0 Aston Villa 05.03.2016 HDby hamdosbetdos