Тотален провал за Моуриньо и Челси

Челси отново сбърка фатално по пътя към титлата в Англия, след като тази вечер загуби с 0:1 като гост на Кристъл Палас в мач от 32-ия кръг на Премиър лийг.

Единственото попадение във вратата на Петър Чех отбеляза капитанът на "сините" Джон Тери през второто полувреме, а в целия двубой Челси беше надигран от скромния си домакин, който върви уверено към спасението си в английския елит.

От своя страна, възпитаниците на Жозе Моуриньо вече не са на пол-позишън за титлата в Премиършип, след като имат 69 точки - 3 повече от Манчестър Сити, но "небесносините" са с цели 3 мача по-малко и още тази вечер могат да бъдат №1 в английския елит при победа над Арсенал.

В първите 25 минути на срещата Челси беше по-добрият отбор на терена, а в 18' Шурле пропусна да даде аванс на лондончани. Аспиликуета се отчете с прекрасен пробив по лявото крило и намери немският национал в наказателното поле, но нападателят стреля от близко разстояние в аут.

Това обаче беше единственото по-сериозно положение пред вратата на домакините, а Кристъл Палас на свой ред създаде две опасни положения до края на полувремето.

Първо в 26' отлична комбинация между Марияпа и Пънчън завърши с подаване към Боласи, но нападателят не успя да завърши атаката с точен удар, стреляйки до гредата. В края на полувремето Пънчън не успя да се възползва от колективна грешка на защитата на домакините, след като от близко разстояние не успя да уцели вратата - 0:0 на полувремето.

Анемичната игра на лондончани продължи и след почивката, а фатална грешка на Тери донесе победата на новака. При центриране в наказателното поле Джо Ледли натисна капитана на гостите, който с глава забоде единственият гол в срещата за 1:0 в полза на Кристъл Палас.

До края на срещата Челси не само беше немощен пред гола, но и Кристъл Палас изпусна няколко отлични шанса да стигне дори до по-убедителен успех.