Торонто отложи тържествата за плейофите след загуба от Айлендърс

Торонто загуби с 3:5 у дома от Ню Йорк Айлендърс и не успя да си осигури място в плейофите на Националната хокейна лига.

Феновете на "кленовите листа" изпълниха докрай Еър Канада Сентър в Торонто и бяха готови да празнуват класирането за плейофите за първи от близо десетилетие, но поражението остави тима в изчаквателна позиция за оставащите мачове до края на редовния сезон.

Джон Таварес вкара два гола и записа асистенция за успеха на Айлендърс. Брад Бойс добави гол и две асистенции, а другите голове за гостите вкараха Мат Мулсън и Франс Нилсен. За Торонто се отличи Фил Кесъл, който в своя мач номер 500 в НХЛ записа три асистенции.

Четири отбора, преследващи плейофите - Отава, Ню Йорк Айлендърс, Ню Йорк Рейнджърс и Уинипег, постигнаха победи и завързаха битката за елиминациите в Източната конференция. Отава надигра Вашингтон с 3:1 и прекъсна серията на съперника от осем поредни победи. Кайл Търис вкара два гола, а веднъж се разписа Кори Конахер и Отава постигна четвърта поредна победа, приближавайки само на точка от Торонто в борбата за петото място в Източната конференция.

Ню Йорк Рейнджърс разгроми Флорида с 6:1 и също запази шансове за плейофите. Рик Неш се отличи с гол и асистенция през първия период, а Райън Калахън добави две асистенции да успеха на Рейнджърс. Уинипег постигна пета поредна победа след 4:3 над Каролина (след продължение) и остава в битката за плейофите.

Дъстин Байфуглин вкара победния гол за Уинипег в 1:23 минута на продължението. Легендарният вратар на Ню Джърси Мартин Бродюр спаси 23 удара и записа 121-ия си мач без допуснат гол при победата на Джърси с 3:0 над Филаделфия.

Райън Картър, Мат Д'Агостини и Адам Енрике вкараха головете за Девилс и запазиха живи надеждите на тима за участие в плейофите.