Торо Росо разкри кога ще представи новия си болид

галерия:

Отборът на Торо Росо ще представи болида си за новия сезон във Формула 1 на 1 февруари 2011 година, съобщиха от скудерията. Церемонията ще бъде на пистата във Валенсия и ще съвпадне с началото на зимните тестове на испанското трасе.

 

Новият болид на Торо Росо - STR6 отново ще използва двигател Ферари V8 и както и миналата година, дизайнът му е разработен отделно от по-големия брат Ред Бул.

 

Торо Росо стана вторият отбор, който официално обяви дата за представянето си, след като Заубер вече съобщиха, че ще покажат новата си кола в последния ден на януари.