
Един от младите пилоти от академията на Ред Бул Жан-Ерик Верн ще осъществи своя дебют в света на Формула 1, след като днес бе потвърдено, че тимът на Торо Росо ще ангажира 21-годишния французин за три от оставащите четири свободни тренировки до края на сезона.
Верн ще дебютира в състезателен уикенд от Формула 1 още тази седмица, сядайки в болида на Хайме Алгерсуари в петъчната тренировка преди Гран при на Корея.
Французинът няма да получи шанс да тества новата писта в Индия, за да може Алгерсуари и Себастиен Буеми да използват максимално отреденото им време за опознаване на трасето, но след това отново ще завърти гуми в Абу Даби и Бразилия.
"Хайме ще отстъпи мястото си, защото последният път, когато наш пилот бе заменен в петъчните тренировки, това бе Себастиен Буеми", се казва в изявление на Торо Росо.
"Верн няма да кара в Индия, защото там трасето е ново, поради което и двамата ни пилоти ще получат максимално много време на него. След това той ще се завърне в Абу Даби, където ще заеме мястото на Буеми. В Бразилия пък пилотът, който има по-малко точки от другия, ще отстъпи мястото си на Жан-Ерик Верн за петъчната тренировка".
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ