Торино изпусна да накаже Фиорентина с пълен обрат насред Флоренция (ВИДЕО)

Фиорентина и Торино завършиха наравно 2:2 в мач от 26-я кръг на италианската Серия А. "Виолетовите" обаче измъкнаха точката с голяма доза късмет.

Рикардо Сапонара откри резултата за домакините с гол в 8-ата минута. Никола Калинич пък удвои още преди почивката. По всичко изглеждаше, че Фиорентина ще измъкне лесно успеха на "Стадио Артемио Франки".

Торино обаче направи две промени в началото на второто полувреме и нещата на терена се обърнаха в тяхна полза. В 62-ата минута съдията отсъди дузпа за гостите, но Андреа Белоти я изпорти. 3 минути по-късно Белоти се реваншира с гол за 2:1. В края на мача Белоти закова още 1 гол, за да изравни резултата. Силната игра през втората част на Торино обаче показа, че гостите имаха страхотен шанс да си тръгнат от Флоренция с трите точки, но само късмета спаси Фиорентина.

Фиорентина е на 8-ото място с 41 точки и на цели 9 изоставане от зоната даваща право на участие в евротурнирите. Торино е точно под "виолетовите" с 36 точки.