Тонев не игра в супер мач на Астън Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Астън Вила записа едно от най-силните си представяния през настоящата кампания, след като стигна до победата с 3:2 над Саутхямптън като гост в мач от 14-ия кръг на Премиършип.

На терена не се появи Александър Тонев, но и неговата липса не успя да помогне на неузнаваемата днес защита на "светците", за които втори мач за сезона записа резервния вратар Газанига.

Гостите показаха отлична зрялост, въпреки че са далеч по-младият отбор от двата. Още в 13' Агбонлахор успя да открие, като до края на полувремето авансът беше запазен от "злодеите".

С началото на втората част домакините изравниха чрез звездата си Джей Родригес, но в 64' привлеченият през лятото Либор Козак отново даде аванс на бирмингамци. Радостта на водения от Пол Ламбърт тим не траеше дълго, тъй като Освалдо, който почна да намира формата си, успя да оползотвори пас на Ламбърт и вкара за 2:2.

В последните минути шансът се усмихна нагостите, след като Фабиан Делф стреля от 25 метра и принуди Газанига да извади топката от вратата си за трети път. Този път "светците" нямаха време за отговор.

Победата изкачи Вила до 10-о място, като отборът има вече 19 точки - само на 3 от шампиона Манчестър Юнайтед. Саутхямптън дълго време беше 3-и, но след поредица от слаби резултати се срина до 8-о място с 22.