Интер зарадва "Меаца" с победа за Купата

Интер трябваше да се потруди, но все пак спечели с 3:2 домакинството си на втородивизионния Трапани и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Италия.

Наставникът на „нерадзурите“ Валтер Мацари продължи да върви по стъпките на един от най-успешните си предшественици Жозе Моуриньо, като записа 9-та победа в първите си 16 мача начело на тима.

Точно с 9 успеха, 6 равенства и 1 загуба започна знаменитата кариера на Специалния начело на Интер през сезон 2008/2009.

Изстрел на Фреди Гуарин в 4-ата минута беше отклонен от Ричард Марконе и посети мрежата на гостите за първи път – 1:0. В 40-ата Ишак Белфодил покачи резултата на 2:0, а Сафир Тайдер се разписа от дузпа секунди преди края на първото полувреме, за да направи преднината на „нерадзурит“ още по-убедителна – 3:0.

Кристиан Качета намали на 3:1 в 54-ата, а в 90-ата Джузепе Мадония оформи крайното 3:2. Така Интер успешно прескочи първите фази на турнира за Купата на Италия – заради слабия изминал сезон и класирането извън топ 8 на Серия А „нерадзурите“ започнаха кампанията си в надпреварата от 3-ия кръг, като сразиха Читадела с 4:0.

От осминафиналите ще се включат и останалите отбори от Серия А, които досега не играеха срещу по-ниско поставените тимове в турнира.

Трапани за първи път в историята си стига 4-ия кръг на Купата на Италия и съответно за първи път се изправи срещу Интер, като отборът може да бъде доволен от представянето си срещу изявения фаворит.

Въпреки че се намира на 4-то място в Серия А, „нерадзурите“ записаха 8 пореден мач без поражение, което им се случва за първи път от периода септември – ноември 2012-та, когато изиграха 10 срещи без загуба в Калчото и Лига Европа.

По-рано в сряда Киево срази Реджина с 4:1 и също се класира без проблеми за осминафиналите в турнира за Купата. Алберто Палоски вкара два гола в 16-ата и 25-ата минута за „летящите магаренца“, Матео Ардемани направи 3:0 в 50-ата, а Виктор да Силва реализира последния гол в мрежата на втородивизионния отбор.

Аталанта надви Сасуоло с 2:0 в сблъсъка между елитните тимове от този етап на надпреварата. Муса Коне в 54-ата и Джузепе де Лука в 70-ата се разписаха за бергамаските.