Тодор Неделев дебютира, но Майнц загуби

снимка: mainz05.de

Българският национал Тодор Неделев най-после дебютира в Бундеслигата. Това се случи при гостуването на неговия Майнц 05 срещу тима на Айнтрахт (Брауншвайг).

За съжаление на Неделев Майнц отстъпи с 1:3 от опашкаря в немския елит и направи крачка назад в битката за място в Европа. В момента Майнц 05 заема седма позиция с 41 точки и изостава на три пункта от четвъртото място, което дава право за участиев в Шампионската лига. Там в момента е Байер (Леверкузен), който обаче е с мач по-малко.

Айнтрайхт (Брауншвайг) остава на последна позиция с 21 точки, но вече е само на три точки от спасението.

Тази вечер домакините поведоха с гол с глава на Доми Кумбела в 18-а минута, но само две минути по-късно Николай Мюлер изравни. В последната минута на първата част Хавард Нилсен направи 2:1, а крайното 3:1 оформи отново Кумбела 13 минути преди последния съдийски сигнал.

Неделев се появи в игра две минути преди третия гол на домакините и игра в последните 15 минути на двубоя. Той направи дебют в първия мач, в който попадна в групата на своя тим, а до края на кампанията може да получи и повече игрови минути от Томас Тухел, за да разкрие потенциала си в Германия.