Титаничен Лудогорец отново смая Европа!

Лудогорец не спря да изумява в поредния си европейски мач през този сезон, след като в студената вечер на стадион “Васил Левски“ българският шампион надигра за втори път ПСВ (Айндховен), печелейки тежкия двубой с 2:0.

Героят на “зеления звяр“ е същият този, който в дебюта на отбора в Лига Европа вкара гол от 40 метра – Роман Безяк. Този път словенският нападател показа класа в 38', излъга защитник и препарира Зует за победното попадение.

В 79' отново той беше в центъра на вниманието, след като бразилска акция между Марселиньо и Кайсара завърши с подаване и гол нападателя – 2:0. В началото на полувремето именно той изкара и червен картон на Брума.

Това беше и решаващият двубой за първото място в група “B”, като Лудогорец без никаква конкуренция събра 13 точки и няма шанс да загуби лидерската си позиция. Това означава, че българският шампион ще има по-лек жребий и със сигурност няма да срещне отбор от Шампионска лига на 1/16-финалите.

Приказката за “лудата гора“ продължава с пълна сила, като освен с класирането си, “орлите“ могат да се похвалят и с най-добрата защита в турнира, допуснала само 1 гол – колкото е допуснал и Тотнъм, но срещу далеч по-скромни съперници.

ПСВ пък ще трепери до край за класирането си, като има 7 точки –колкото има и Черноморец (Одеса), който спечели двубоя си срещу Динамо (Загреб) в края.

4048268

ПСВ установи контрол в началните минути, като българският тим пробва две интересни атаки на скорост, които завършиха безуспешно. В 8' и пред двата отбора имаше шанс, но съответно Барт и Брума успяха да пресекат подаванията към нападателите.

В 13' гостите осъществиха отлична атака по дясното крило, където Ариас изведе Нарсинг, а крилото намери отлично Депай, чийто удар обаче мина над вратата - най-опасната атака до момента. Мисиджан отговори със солова акция и удар извън очертанията на вратата.

Настъпи затишие в мача, което беше нарушено от хубава атака на Лудогорец в 29', когато Марселиньо изведе Минев в наказателното поле, но опитът на защитника за удар беше разочароващ. Отговорът не закъсня, а Нарсинг остана сам срещу Стоянов, но българският страж не трепна и спаси.

4048269

В 38' Христо Златински матира защитата на ПСВ, след като пусна отличен извеждащ пас между трима на Безяк. Словенецът надигра защитник, а след това с кинжален диагонален удар преодоля Зеут, а Ариас не успя да изчисти от голлинията - 1:0 за "зеления звяр".

До края на полувремето брилянтна атака на Александров завърши с хубав удар, но на сантиметри от целта - почивка за двата отбора. След нея Лудогорец продължи с по-добрите действия, а в 53' Брума извърши глупаво нарушение срещу Безяк и си заслужи втори жълт картон - ПСВ остана с човек по-малко на терена.

4048290

Това раздвижи мача, а Мисиджан и Марселиньо изпуснаха отлични положения. На отсрещната врата пък Нарсинг едва не се озова сам срещу Стоянов, но страничният рефер спаси домакините, отсъждайки засада.

В 72' пък домакините отново не успяха да се разпишат, след като нова супер акция завърши с подаване на Безяк към Кайсара, но вратарят отби удара на защитника.

Все пак гол логично падна след маркова атака на "орлите" - Кайсара получи топката от Марселиньо и се освободи брилянтно от Тойвонен. Той проби към наказателното поле, където намери Безяк, а словенецът без проблеми реализира втория си гол в срещата - 2:0.

4048289

До края на срещата българският шампион пропусна да увеличи преднината си след пропуски на Марселиньо и резервата Кишада.