Тиаго: Атлетико трябва да играе по-добре срещу слабите

галерия:

снимка: ройтерс

Скоро след победите над Барселона, Галатасарай и Валенсия в Примера Дивисион и Лига Европа, португалският халф на Атлетико Мадрид - Тиаго Мендеш, говори ексклузивно за спортния сайт Goal.com.

 

Според играещия под наем от Ювентус футболист, главната причина "дюшекчиите" да кретат в средата на таблицата на испанския елит, е слабото представяне на тима срещи по-слабите отбори на Иберийския полуостров.

 

"Чувствам се наистина добре тук. Истината е, че в Испания всички отбори са способни да се победят един друг", сподели впечатления португалецът. "В испанския шампионат има много класа, като всички състави се опитват винаги да печелят, да играят атрактивно и да вкарват много голове. В Италия се играе за равенства, а в Испания и Англия - за трите точки."

 

"В Атлетико трябва да подобрим представянето си срещу по-скромните отбори. Срещу тях обикновено губим точки, които би трябвало да печелим. За пример - ако бяхме спечелили срещу Алмерия, сега щяхме да бъдем по-нависоко в таблицата. Разполагаме със страхотни нападатели като Форлан и Агуеро, което за нас - полузащитниците, прави нещата още по-лесни", добави Тиаго.

 

Понастоящем Атлетико се намира на 11-та позиция в Примера Дивисион, което напълно не съответства на потенциала и амбициите на клуба.